تبلیغات
شرکت کامپیوتری 7 - ماجرای کلی روزسوم خرداد در دانشگاه آزاد اسلامشهر و اظهارات نماینده مجلس تهران دکتر رسایی

آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:

شرکت کامپیوتری 7 - ماجرای کلی روزسوم خرداد در دانشگاه آزاد اسلامشهر و اظهارات نماینده مجلس تهران دکتر رسایی


صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نقشه سایت

نویسندگان

تقویم


بخش ویژه

بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
بازدید کل:
کل مطالب:
[Translate to English]
RSS     ATOM

جاوا اسكریپت

------------------------------------
------------------------------------
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل
------------------------------------

------------------------------------
------------------------------------
------------------------------------

برای نمایش تصاویر گالری شخصی كلیك  كنید.برای رفتن به تصویربعدوقبل ازکلیدهای تعیین جهت برروی کیبورداستفاده کنید


دریافت كد گالری عكس در وب

راهنمای استفاده از گالری عکس:ابتدابرروی گالری عکس کلیک نمایید.سپس میتوانید برای مشاهده عکس های بعد وقبل نیز ازکلیدهای تعیین جهت برروی کیبورد استفاده نمایید. توجه:برای مشاهده تصاویر به صورت اوتوماتیک کلید اس پیس روی کیبورد را بزنید. لطفاًبرای مشاهده عکس بعدی چندلحظه صبر کنید . . .باتشکر -------------------------------- ------------------------------------
موضوع: سون کامپیوتر  | نویسنده: حامد قضاتلو | تاریخ: دوشنبه 22 شهریور 1389

ادعای رئیس دانشگاه آزاد اسلامشهر: فرار رو به جلو است/ دفتر جاسبی هم می روم
نماینده مجلس شورای اسلامی جریان پیش آمده در هنگام حضورش در دانشگاه آزاد اسلامشهر را تشریح کرد و گفت: اظهارات رئیس این دانشگاه فرار رو به جلو است و او باید پاسخ دهد که چرا مانع حضور نماینده مجلس می شود. من همین جا تاکید می کنم هرگاه لازم باشد برای امر نظارت به دانشگاههای آزاد خواهم رفت و حتی اگر لازم باشد به دفتر جاسبی نیز می روم.
مواضع رئیس دانشگاه آزاد اسلامشهر مواضع خودش نیست

حمید رسایی در گفتگو با خبرنگار مهر پیرامون اتفاقات دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر گفت: مواضعی که رئیس دانشگاه آزاد اسلامشهر بیان کرده مواضع خودش نیست بلکه به وی دیکته شده است که اینگونه عمل کند و این نوعی فرار به جلو است.
 
وی افزود: بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامشهر یک ماه پیش از دوم خرداد ماه برای یک سخنرانی از من دعوت به عمل آورد و این جلسه رسانه ای نیز شد اما تنها چند ساعت قبل از برگزاری مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با من تماس گرفت و اعلام کرد که این برنامه لغو شده است اما بنده تاکید کردم که صحیح نیست برنامه بسیج دانشجویی لغو شود که وی نیز اعلام کرد مسئولان مربوطه اجازه نمی دهند که این برنامه برگزار شود.


برنامه های سیاسی بسیج دانشجویی مجوز نمی خواهد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از لغو برنامه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامشهر به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره برنامه ها و همایشهای سیاسی بسیج دانشجویی اشاره کرد و گفت: بر اساس آیین نامه اجرایی تشکیل، تقویت و توسعه بسیج دانشجویی مصوب جلسه 472 شورای عالی انقلاب فرهنگی بسیج دانشجویی برای برگزاری همایشها و نشستهای علمی و فرهنگی باید به رئیس دانشگاه اطلاع دهد اما درباره همایشها و نشستهای سیاسی مجوزی نیاز نیست و تنها در صورت درخواست حمایت مالی باید این موضوع در شورای فرهنگی مطرح شود.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس ماده 10 بسیج دانشجویی تنها برای تجمعات باید از هیئت نظارت کسب مجوز کند و هیچ مجوزی برای برگزاری همایشهای سیاسی بسیج دانشجویی ضرورت ندارد. این در حالی است که رئیس دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر از برنامه بسیج دانشجویی اطلاع داشت و این موضوع اطلاع رسانی عمومی نیز شده بود.

حمید رسایی ادامه داد: در صحبتهایی که بین بنده و رئیس دانشگاه صورت گرفت رئیس دانشگاه به من اعلام کرد که این جلسه لغو است ولی در آینده جلسه مفصل تری با حضور شما برگزار می کنیم. اما بنده تاکید کردم که من حضور پیدا خواهم کرد اما جلسه در زمان دیگری برگزار شود.

وی ادامه داد: پس از ساعاتی اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامشهر با من تماس گرفتند و اعلام کردند که در دفتر حراست دانشگاه هستند و به آنها تاکید شده است که اگر من حضور پیدا کنم جرائم تحصیلی از جمله اخراج در انتظار آنها خواهد بود و به همین دلیل از من خواستند که از حضور در دانشگاه منصرف شوم.

این نماینده مجلس افزود: من به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر تاکید کردم که برای جلسه بسیج نمی آیم اما برای بازدید و بررسی وضعیت دانشگاه می آیم که وی اعلام کرد برای حضور نمایندگان مجلس به دانشگاه نیاز به مجوز است که گفتم چنین چیری اصلا وجود ندارد و من حضور پیدا خواهم کرد. اما وی گفت به من دستور داده اند که مانع حضور شما بشوم.

رسایی گفت: بنده روز دوم خرداد ماه به دانشگاه اسلامشهر نرفتم اما سوم خرداد ماه رفتم که در این روز دانشگاه جلسه ای را برگزار کرده بود اما به دانشجویان اجازه ورود نداده بود. من از باب نظارت بدون هیچ مشکلی وارد دانشگاه شدم و در جلسه نیز شرکت کردم. به رئس دانشگاه اعلام کردم که چند دقیقه کوتاه درباره آزادسازی خرمشهر صحبت خواهم کرد که به من اعلام کرد نمی توانید. من هم به ایشان گفتم که برای صحبت در میان دانشجویان نیازی به مجوز ندارم بنابراین درباره خرمشهر صحبت می کنم و اگر مزاحمت ایجاد شود غیر از خرمشهر درباره هر موضوعی حرف می زنم.
 
 
رئیس دانشگاه آزاد به من گفت اگر صحبت کنی لازم باشد اهانت می کنیم

وی ادامه داد: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر تاکید کرد که جلوی شما را به راحتی می گیریم و اگر لازم باشد اهانت می کنیم. من هم گفتم صحبت می کنم تا ببینم اهانتی صورت می گیرد یا خیر. من بیشتر از یک دقیقه صحبت نکردم و اعلام کردم خدا دانشگاه آزادی که کرسیهای آزاد اندیشی را لغو می کند و جلوی برنامه بسیج دانشجویی در سوم خرداد را می گیرد را مثل خرمشهر آزاد می کند.

این نماینده مجلس افزود: پس از این صحبتهای کوتاه من عده ای سر و صدا راه انداختند و دانشجویان را هل دادند که من از دانشجویان خواستم درگیر نشوند اما برخی که اجیر شده بودند به دانشجویان حمله کردند. در همین رابطه مسئولان امنیتی اسلامشهر چند نفر را بازداشت کرده اند که این افراد نیز اعتراف کرده اند که اجیر شده اند. پرونده این افراد در دست بررسی است و جزئیات آن اعلام خواهد شد.

لازم باشد برای امر نظارت به دانشگاههای آزاد یا دفتر جاسبی سر می زنم و باید پاسخگو باشند
 
وی با بیان اینکه اظهارات رئیس دانشگاه آزاد اسلامشهر فرار رو به جلو است به مهر گفت: رئیس دانشگاه باید پاسخ بدهد که چرا برای ضرب و شتم و اهانت به نماینده مجلس افرادی را اجیر کرده است؟ یا پاسخ دهد که چرا مانع حضور نماینده مجلس شده است. من همین جا تاکید می کنم نه تنها در این مورد بلکه هرگاه لازم باشد برای امر نظارت به دانشگاههای آزاد کشور به صورت سر زده یا هماهنگ سر خواهم زد و حتی اگر لازم باشد به دفتر جاسبی نیز سر می زنم و ایشان نیز باید پاسخگو باشد.

رسایی ادامه داد: در مورد شکایت از بنده به دادگاه روحانیت باید تاکید کنم که من از این مورد استقبال می کنم زیرا دانشگاه آزاد باید پاسخ بدهد که چرا حمله ور شده است و در ضمن چرا کسانی در لباس روحانیت از اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سر باز می زنند. ضمن اینکه رئس دانشگاه آزاد اسلامشهر عنوان کرده که من نگهبان دانشگاه را مضروب کرده ام که دروغی بزرگ است.

امانت داری و اخلاق مداری

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز است.  آخرین مطالب ارسالی